Plenární zasedání CCBE poprvé přivítala Praha
publikováno: 18.05.2018
Do Prahy se sjelo na 160 zahraničních delegátů a hned první den 16. května 2018 začalo jednání pracovních výborů v Kaňkově paláci. O den později pokračovala celodenní jednání výborů a pracovních skupin v hotelu Sheraton a poté se účastníci sešli na společenském večeru v Anežském klášteře, který zahájil předseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek.
Paralelně se zasedáním výborů CCBE se ve Slovanském domě uskutečnila konference Innovatice Legal Services Forum 2018, kde vystoupil mimo jiné také prezident CCBE Antonín Mokrý s tématem inovací v právním povolání na formátu Evropy. "V posledních letech se naše asociace zaobírá inovace v oboru právních služeb. Ustanovili jsme proto výbor pro zkoumání budoucnosti naší profese, kterou v příštích letech ovlivní technologie umělá inteligence a další technologie," uvedl JUDr. Mokrý.
Dnes, 18. května 2018, aktuálně probíhá celodenní plenární zasedání v Národním domě na Vinohradech, které bude zakončeno galavečeří v Českém muzeu hudby na Malé Straně.
Mezi pozvanými řečníky na plenárním zasedání vystoupil doc. Pavel Svoboda, poslanec Evropského parlamentu a předseda Výboru pro právní záležitosti EP, dále Michal Bobek, generální advokát Soudního dvora Evropské unie, JUDr. Martin Šolc, prezident IBA (Mezinárodní advokátní komora) aWiebe De Vries, prezident AIJA (Mezinárodní asociace mladých právníků).
Na plenárním zasedání byla přítomna i delegace ČAK ve složení PhDr. Stanislav Balík, JUDr. Eva Indruchová, JUDr. Petr Čáp, JUDr. Jiří Novák ml. a Mgr. Alžběta Recová.
CCBE se sídlem v Bruselu je nejvýznamnější evropskou advokátní organizací, která zastupuje milion evropských advokátů, a to prostřednictvím svých členů – advokátních komor, celkem ze 45 evropských zemí. CCBE funguje jako spojka mezi Evropskou unií a evropskými národními advokátními komorami, a i proto je uznávána jako „hlas“ advokátní profese v Evropě. ČAK je řádným členem od roku 2004.
FOTO: Lenka Vojířová